close
تبلیغات در اینترنت
دستورات Command Prompt

براي جستجو در سايت کلمه کليدي مرتبط با مطلب مورد نظر خود را وارد کنيد .

×
با عضويت در سامانه خبرنامه پيامکي سايت از جديدترين خبر ها از طريق گوشي همراه خود با خبر شويد
براي عضويت در خبرنامه پيامکي، اطلاعات خود را وارد کنيد
نام شما:
موبايل شما:
×
سایت بیا تو امنیت

تبليغات هزينه نيست ، بلکه سرمايه گذاري است

جهت سفارش تبليغات کليک کنيد ...

دستورات Ping

Ping
بيشتر مديران شبكه با اين دستور كاملا آشنا هستند و تقريبا هر روز از آن استفاده مي كنند. ساده ترين كاربرد اين دستور تست ارتباط بين دو نقطه از شبكه است. استفاده از اين دستور به ما نشان مي دهد كه آيا دو كامپيوتر همديگر را مي بينند يا خير و همچنين مدت زمان ارسال و دريافت پاكت اطلاعاتي نيز برآورد مي شود. دستور Ping معمولا بصورت تنها بكار برده مي شود اما سوئيچ هايي نيز قابل استفاده با اين دستور هستند. در زير شرح برخي از اين سوئيچ ها آمده است :

Ping –t
تا زماني كه عمل Ping كردن را بطور دستي قطع نكنيم عمليات ارسال و دريافت پاكت اطلاعاتي ادامه پيدا خواهد كرد.
Ping –a
با كمك اين دستور قادر خواهيم شد تا به نام كامپيوتري كه در حال Ping كردن هستيم دسترسي پيدا كنيم.
Ping –n count
تعداد Acho Request ها را مشخص مي كند.
ping
طرز كار ping بدين صورت است كه ابتدا بسته ICMP Echo Request را به سمت كامپيوتر مقصد ارسال مي كند. اگر كامپيوتر مقابل اين بسته را دريافت كند بسته اي به نامه ICMP Echo Reply را به سمت مبدا ارسال مي كند و خبر دريافت پاكت اطلاعاتي اوليه را بطور خودكار مي دهد. بطور پيش فرض تعداد ارسال بسته Echo Request چهار عدد است كه در صورت استفاده از سوئيچ –t اين تعداد بيشتر خواهد گرديد. در صورتيكه روز خوبي را داشته باشيد و ارتباط شما برقرار باشد پاسخ Reply را دريافت خواهيد كرد و در غير اين صورت به پيغام Time out  مواجهه خواهيد شد و خب با اين وضعيت بايد دليل عدم ارتباط را كه ممكن است ناشي از مشكلات كارت شبكه و يا لينك فيزيكي شبكه باشد را بيابيد.
به ادامه مطلب بروید

دستورات شبكه

دستورات شبكه

در اين بخش با دستورات مهمي كه جهت راهبرد شبكه و تست و تشخيص عيب شبكه مورد نياز است مي پردازم. در گرداوري اين مطالب سعي كرده ام دستورات بسيار مهم را در با بياني روان ارائه بدهم تا بتوانيد با استفاده از اين دستورات در محيط Command Prompt سيستم عامل ويندوز به عيب يابي بپردازيد. در اين محيط قادر خواهيد بود با استفاده از دستورات اين مبحث اطلاعاتي بسيار خوبي از وضعيت شبكه گرفته و مانند شكل زير اطلاعات به دست آمده را مورد تحليل قرار دهيد. براي باز شدن اين پنجره به منوي start سيستم عامل ويندوز خود رفته و در قسمت Run دستور cmd را تايپ كرده و كليد Enter را بزنيد.
pathping
به خاطر سپردن كار و نقش اين دستورات را به شما توصيه مي كنم.
ادامه مطلب رو بخونید