close
تبلیغات در اینترنت
دستور Arp

براي جستجو در سايت کلمه کليدي مرتبط با مطلب مورد نظر خود را وارد کنيد .

×
با عضويت در سامانه خبرنامه پيامکي سايت از جديدترين خبر ها از طريق گوشي همراه خود با خبر شويد
براي عضويت در خبرنامه پيامکي، اطلاعات خود را وارد کنيد
نام شما:
موبايل شما:
×
سایت بیا تو امنیت

تبليغات هزينه نيست ، بلکه سرمايه گذاري است

جهت سفارش تبليغات کليک کنيد ...

دستورات ARP

ARP
Address Resolution Protocol  يا ARP براي استخراج آدرس MAC از آدرس IP استفاده مي شود. اين دستوري بسيار مهم است زيراكه در يك شبكه دستگاه ها توسط آدرس IP همديگر را پيدا مي كنند اما ارتباط بين آنها از طريق آدرس MAC صورت مي گيرد.
وقتي يك كامپيوتر قصد ارسال اطلاعاتي را به كامپيوتر ديگري دارد نياز دارد آدرس MAC كامپيوتر مقصد را بداند لذا براي اين منظور ، ARP يك پاكت تحقيقاتي را براي دانستن آدرس MAC ارسال مي كند و وقتي كه كامپيوتر مقصد اين بسته را دريافت كرد اقدام به ارسال آدرس MAC خود به كامپيوتر درخواست كننده مي نمايد. اين آدرس هاي MAC بطور موقت در جدولي به نام ARP Cache نگهداري مي شود. اين جدول شامل آدرس هاي MAC و آدرس هاي IP متناظر آن ها است. اين جدول هميشه قبل از ارسال پاكت تحقيقاتي توسط كامپيوتر بررسي مي شود تا اگر آدرس مورد نظر در جدول باشد اقدام به ارسال پاكت ARP نشود و آدرس MAC به راحتي در دسترس قرارگيرد. جدول ARP بطور مداوم خالي مي شود تا پر و لبريز نگردد. در زير نمونه دستوري از ARP را مشاهده مي كنيد :
C:>arp -a
Interface: 24.67.179.22 on Interface 0x3
Internet Address      Physical Address      Type
24.67.179.1           00-00-77-93-d8-3d     dynamic

همانطور كه مشاهده مي كنيد نوع در خط اول dynamic نشان داده شده است. ورودي هاي Static بطور دستي ايجاد مي شوند و هرگز Expire نمي شوند. ورودي هاي dynamic  به جدول بصورت اتوماتيك ايجاد مي شوند. سوئيچ هاي مختلفي براي اين دستور وجود دارد كه در Helpسيستم مي توانيد آن ها را مطالعه كنيد.

دستورات شبكه

دستورات شبكه

در اين بخش با دستورات مهمي كه جهت راهبرد شبكه و تست و تشخيص عيب شبكه مورد نياز است مي پردازم. در گرداوري اين مطالب سعي كرده ام دستورات بسيار مهم را در با بياني روان ارائه بدهم تا بتوانيد با استفاده از اين دستورات در محيط Command Prompt سيستم عامل ويندوز به عيب يابي بپردازيد. در اين محيط قادر خواهيد بود با استفاده از دستورات اين مبحث اطلاعاتي بسيار خوبي از وضعيت شبكه گرفته و مانند شكل زير اطلاعات به دست آمده را مورد تحليل قرار دهيد. براي باز شدن اين پنجره به منوي start سيستم عامل ويندوز خود رفته و در قسمت Run دستور cmd را تايپ كرده و كليد Enter را بزنيد.
pathping
به خاطر سپردن كار و نقش اين دستورات را به شما توصيه مي كنم.
ادامه مطلب رو بخونید